ForumKroppen min / Søvn og sovemedisin
  • Søvn og sovemedisin

    Startet av En_person  6 måneder siden

    Er det normalt å få hodepine og mindre søvn når man tar vanlige melatonin-tabletter?
    Normalt får jeg rundt 2-4 timer søvn, men når jeg tar melatonin så får jeg nesten bare 2 timer søvn maks. Jeg forstår ikke hvorfor kroppen min reagerer sånn på melatonin, har prøvd flere merker å ingen av dem funker. Hva skal jeg gjør?
    Hilsen en fortvilet 06’er

  • Epletre7 3 måneder siden #1

    Hei. Jeg brukte melatonin-tabletter mye før, men jeg opplevde aldri noe hodepine eller noe sånt. De virket helt fint for min del. Nå skal det sies at mine doseringer ble overvåket av en anestesilege. Kanskje det er doseringen eller tidspunktet du tar det på som er feil? Eller så tåler kanskje kroppen din ikke ekstra inntak av melatonin? Det er jo et hormon som i utgangspunktet kroppen skal produsere selv. Drikker du my kaffe, brus, energidrikk, iste o.l? Det kan redusere effekten av melatonin. Samt en dårlig døgnrytme. Kanskje det er noe å endre på?

    Jeg håper det ordner seg for deg, du bør bestille time hos fastlege hvis det ikke gjør :)